vivo V30 Lite, Türkiye’de Ön Satışa Sunuluyor

Günümüzde akıllı telefonların hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesi ile birlikte bu cihazların pil ömrü de önem kazanıyor. Hızlı şarj teknolojisi bu noktada devreye giriyor ve pil doldurma süresini önemli ölçüde kısaltarak kullanıcılara zaman kazandırıyor. Bu gerçekten yola çıkan vivo, segmentinin en hızlı şarjına sahip akıllı telefonunu vivo V30 Lite’ı geliştirdi ve 26 Nisan tarihi itibarıyla online satış kanalı myvivoshop.com üzerinden Türkiye’de de ön satışa sunuyor. vivo, ön satışa özel sepette 1000TL indirim, 1499TL değerinde TWS3e Kablosuz Kulaklık, ekstra 1 yıl üretici garantisi ve 4 yıl pil garantisi hediye ediyor.

vivo V30 Lite, 80W Hızlı Şarj teknolojisi ile yaklaşık 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebilmesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Akıllı Şarj Motoru 2.0 ise şarj işlemini optimize ederek pilin aşırı ısınmasını ve aşınmasını önlüyor. Ayrıca Gece Şarj Koruması ile telefonun şarjı yüzde 80’e ulaştığında otomatik olarak şarj kesiliyor. Bu sayede pilin aşırı şarj olmasının önüne geçilerek pil ömrü uzatılıyor. Üstelik vivo, V30 Lite akıllı telefonunun da içerisinde yer aldığı V30 Serisi için lansmana özel ses getiren bir garanti hizmet de veriyor. vivo, Türkiye’de pil sağlığı takip fonksiyonuna sahip ilk Android akıllı telefonlar olan V30 Serisi için dört yıl boyunca geçerli, pil sağlığı yüzde 80’in altına düşerse ücretsiz değişim garantisi sunuyor.

vivo V30 Lite Orman Yeşili ve Mercan Siyahı olmak üzere iki model ile geliyor. Orman Yeşili modelinde kullanılan renk değiştiren Florit AG Cam, gün ışığında göz kamaştıran yeni bir dokuya sahip. İnce işçilikle geliştirilmiş, anında renk değiştirebilen bu yüksek teknoloji sayesinde cihaz, UV ışığına maruz kaldığında, yalnızca 3 saniyede mevcut renk canlı yeşil renge dönüşüyor. Kullanıcılar Mercan Siyahı modeli ile de büyüleyici siyah ile çevrelerini cezbedebilecekleri bir cihaza sahip oluyor. Bu model de 3D Kristal Dokusu ve inovatif tasarımıyla fark yaratıyor. Ayrıca cihazların kamera kısmında şık çerçevenin klasik tasarımı korunurken üst seviye bir tasarım dili kullanılarak 3D görünüm elde edildi.  Bu sayede V30 Lite ile hafiflik ve şıklık bir araya geliyor.

vivo V30 Lite’ın, IEC standardı 60529 kapsamında IP54 ile sınıflandırılarak ve kontrollü laboratuvar koşullarında test edilerek su sıçramasına, suya ve toza karşı dayanıklılığı kanıtlandı. Ayrıca arka kapak tasarımında kullanılan Florit AG teknolojisi ise kristal parçacıkların renkleri camdan tamamen geçirmesine olanak tanıyarak şeffaf bir görünüm sunuyor. Bu teknoloji aynı zamanda aşınmaya, çizilmeye ve parmak izine karşı dayanıklık sunuyor.

Cihazın 120 Hz Ultra Vision AMOLED ekranı sayesinde kullanıcılar, daha önce hiç görmedikleri kadar akıcı ve canlı bir görsel şölenin keyfini de çıkarabiliyor. Her hareket, ayrıntı ve renk hayat bularak kullanıcıları büyüleyici bir dünyaya taşıyor. Kullanıcılara yüzde 300 ses düzeyi ve Çift Stereo Hoparlör ile bambaşka bir deneyimi de yaşatılıyor. Kullanıcılar böylelikle filmdeki her karakterin odaklarını etkileyici jest ve mimikleri ve duygu geçişleriyle dolduran sürükleyici bir ses deneyiminin keyfini çıkarabiliyor. Bunların yanında 1200 nit HBM Parlaklık Moduna sahip güneş ışığında okunabilen ekran ile güneşli havalarda bile ekrandaki her şeyi net bir şekilde görülebiliyor. Yüzde 91,90 Süper Ekran-Gövde Oranı ile ekran, telefonun sınırlarını zorlayarak sınırsız bir görüntüleme deneyimi sunuyor.

Netlik ve pratiklik için tasarlanmış kamera modülüne sahip vivo V30 Lite’ın, her çekimde kutlamaya değer anların gerçekçi ve oldukça kolay bir şekilde yakalanmasını mümkün kılıyor. 50 MP kamera, nefes kesici manzaralardan samimi çekimlere kadar, hayatta kutlamaya değer tüm anları yüksek çözünürlükte çarpıcı bir şekilde yakalıyor. Kullanıcılar portreyi çevreleyen yıldızlara benzer ışık efektleri veren Bokeh Yansıma Portresi ile de bir yıldız gibi parlayabilmenin ayrıcalığını yaşıyor. Aynı anda hem ön hem de arka kameralarla vlog çekimi yapılmasına da imkân veren vivo V30 Lite’ın Süper Gece Algoritmaları, gece çekimlerinde bulanıklığı ve paraziti önleyerek kristal netliğinde görüntüler sunuyor. Güçlü ve şık Gece Filtreleri, kullanıcılara gecenin gizemini keşfetmeleri için yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir